052-6665521
לחוש | להתחבר | לאהוב
בידור ופנאי »

בעיית אימפוטנציה ואין-אונות

בעיית אימפוטנציה ואין-אונות

אימפוטנציה עלולה לקרות במפתיע, או להיות "כרוניקה של כישלון ידוע מראש", אבל תמיד זה יבהיל גברים לגלות שגופם לא משתף איתם פעולה בנוגע לתוכניות המיניות שלהם. מהי אין-אונות? האם הגורמים הם נפשיים, או גופניים?

הרפואה מכירה בשני מינים של אימפוטנציה והחלוקה בין שני המינים השונים של האין-אונות היא: אימפוטנציה ראשונית ומשנית.

אימפוטנציה ראשונית - היא אי תיפקוד מוחלט של איבר המין, אי יכולת להגיע לזיקפה, ברוב המקרים מסיבות רפואיות. על מנת לאבחן או לטפל באימפוטנציה ראשונית, צריך ייעוץ רפואי (אורולוג או רופא אחר לפי הצורך), והטיפול לרוב באמצעים פיזיולוגיים (תרופות, תותב, זריקות וכדומה). המאפיין של אימפוטנציה ראשונית הוא קודם כל שהיא מוחלטת, עם כל פרטנר/ית, גם באוננות אין התעוררות של זיקפה,  אין זיקפת בוקר וזאת למרות תחושות של חשק ועוררות לעיתים.

אימפוטנציה משנית - היא לרוב תוצאה של גורמים פסיכולוגים, כלומר, רגשות מסובכים ולרוב בלתי מודעים - המפריעים לתיפקוד המיני של הגבר.

למשל רגשות אשם, עצבים, דיכאון, דאגות, אכזבות וכדומה... מצבו הרגשי של הגבר משפיע על התגובה ההורמונלית באופן שמונע התפתחות של זיקפה.

"חרדת הביצוע" הנובעת כתוצאה מגורם פסיכולוגי... לא רק רגשות אשמה מפריעים להתרוממות הזיקפה. גם חרדה, בעיקר מה שהפסיכולוגים מכנים "חרדת ביצוע", בגלל כעס, בושה, ואפילו אהבה גדולה. יש מקרים בהם ההתרגשות ממימוש האקט המיני, למשל, כשהוא מגיע לאחר הכנות וציפיה ממושכת, עלולה ליצור אצל הגבר תחושת ציפיה ודריכות, שישבשו את מימוש האקט.

רגשות אחרים, המוכרים יותר בזוגיות ממושכת, נקשרים לשחיקה והתרחקות. הזוגיות מתנהלת לה בעצלתיים, יש הרבה עיסוק ביומיום, בהורות, בבית או בצמיחה כלכלית, וההתרגשות המינימלית הנדרשת ליצירת מתח מיני וזיקפה אינה מספקת.

לא משנה ממה נובעת בעיית האין-אונות, אם זה נובע מרגשות חיוביים או שליליים, בגלל מתח או סערה האם שעמום או ריחוק, כאשר ישנה בעיה של אין אונות רצוי לפעול בשני פעולות מנוגדות. האחת היא, לנסות ולהימנע לתת לאירוע משמעות רבה מדי. לקחת בחשבון שאצל כל גבר, בכל גיל, בכל שלב, דבר כזה יכול לקרות, ולהשתדל לא לייצר מתח למפגשים המיניים הבאים. הרי זה ידוע כי אימפוטנציה יכולה לגרור אחריה כדור שלג של מתח וחרדת ביצוע, שתפריע לתפקוד המיני גם בהמשך. מצד שני, חשוב שנבדוק את מקורות הקושי, בעיקר כאשר הוא חוזר על עצמו לעתים.

הבדיקה הפשוטה ביותר שגבר יכול לעשות היא דרך אוננות.

ראשית, חשוב לשלול גורמים פיזיולוגיים. הבדיקה הפשוטה ביותר לבירור של אין אונות ראשונית היא באוננות. גבר שמצליח להשיג זיקפה בפרטיות, יכול לדעת בודאות שאינו סובל מבעיה פיזיולוגית, האומנם המשך הטיפול הופך מורכב יותר ומצריך לגעת בנקודות הקשורות לרגשות ולקשרים מיניים מן עברו.

אין-אונות מסוג כזה שתוקפת לפתע, אחרי שנים של קשר מיני טוב, היא סיפור שונה מאין-אונות שמופיעה בגיל צעיר בקשר טרי או בסקס בלתי מחייב – לכל אחת מהסיטואציות האלה יש קשת רגשות שונה.

במקרה הראשון, ייתכן שהזוג או הגבר עובר שלב בחיים שמעורר רתיעה, חוסר ביטחון או קשיים רגשיים. בקשרים מזדמנים וטריים, הקושי לתפקד מינית יכול לשקף יותר את הפחד שלא למצוא חן, הרצון העז להרשים והמתח שמתלווה אליו, קושי לסמוך על האשה וכדומה...

ישנם גברים שבאופן שיטתי לא מצליחים להשיג זיקפה ב"סטוצים", ואילו בקשר שיש בו אהבה וביטחון הם נהנים מתיפקוד מצוין. תופעה זו מעידה, שהגוף שלהם מתנגד לקשרים המזדמנים. למרות שמבחינה נפשית הם מעונינים בסקס מזדמן, תחושת הביטחון בקשרים אלו לא מספיקה כדי להשתחרר ולאפשר לגוף לפעול. גברים אלו אולי יצטרכו להשלים עם זה שהם יותר רומנטיים ממה שהם חושבים, ושעבורם, מין טוב דורש אהבה, למרות שאינם חושבים כך במודע.

וישנם גברים הנכשלים דווקא עם המאהבת, לא אחת ניתן לשמוע על גברים שמתפקדים היטב עם בת זוגם הוותיקה, ואילו עם המאהבת הם נכשלים. לגברים אלו ניתן לומר, שאיבר המין שלהם נאמן יותר מחלקים אחרים בגופם ובנפשם.

 

בעיית אימפוטנציה ואין-אונות
זמן לאהבה | יעקב 43 רחובות | טלפון: 052-6665521
צרו קשר: 052-6665521
טלפון: 052-6665521 | כתובת: יעקב 43 רחובות
הודעה חשובה
כלי נגישות
גווני אפור

בהיר

ביטול

כהה
גודל טקסט
 

ביטול

הגדלה
גופן קריא
 

ביטול

החלפה
סמן גדול

סמן שחור

ביטול

סמן לבן
הדגשת קישורים
 

ביטול

קו תחתי
איפוס כל ההתאמות